Kendiniz İçin En İdeal Yastığı Nasıl Seçersiniz?

20 Mart 2017
Kendiniz İçin En İdeal Yastığı Nasıl Bulabilirsiniz?

İyi  bir yastık omurganızı doğru  pozisyonda desteklemelidir. Baş ve boyun bölgesini destekleyen konforlu bir yastıkta uyumak, sabah kalktığınızda dinç hissetmenize katkıda bulunur. Hatta geceleri horlamanızın nedeni de yanlış yastık seçiminiz olabilir.

Yastık Seçiminde en önemli konu: Uyku pozisyonu.

Yastık seçimi yaparken unutulmaması gereken çok önemli bir konu daha var: Uyku pozisyonları. Uyku pozisyonunuza göre boynunuza ve başınıza en iyi desteği verecek olan yastık önerilerimizle daha iyi uyuyup daha iyi hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Yan Uyuyanlar, Yastık Yüksekliğini Unutmayın!

Belki de birçoğumuzun tercihi bu şekilde uyumak. Yapılan araştırmalara göre yaklaşık %80’imizin yan uyuduğunu söyleyebiliriz.

Siz de yan uyumayı seviyorsanız, kendiniz için mükemmel yastığı ararken püf noktanın omuz yüksekliği olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Buradaki önemli nokta ise omuz yüksekliğine bağlı olarak yüksek ya da orta yüksek bir yastık seçimi.

Alçak yastık ise baş ve boyun aşağıya doğru eğimde kalacağı için tercih edilmemelidir.

Yan uyuyanlar için önerebileceğimiz yastıklarımızı aşağıda detaylı bir şekilde inceleyip, anında sipariş verebilirsiniz.

Isı ve nemi aktif biçimde dengeleyen ve ayarlanabilir yükseklik özelliğine sahip Tempur Ergomagic yastık.

Yüksekliği ayarlanabilen farklı bir seçenek Yatsan Puretouch yastık .

(Yüksekliği ayarlanabilir yastık)

Doğallıktan uzaklaşmam diyorsanız keten dolgusuyla Felicita keten yastık tam size göre.

Orta yumuşalığı tercih ediyor ve kaz tüyünün muhteşem gömülme hissini yaşamak istiyorsanız, Neptün yastığa bir göz atabilirsiniz.

Yüzüstü Uyuyanlar İçin Yumuşak Yastık

Bu uyku pozisyonunda uyumayı sevenler için yumuşak yastık doğru tercih.

Başınızın yastığa gömülmesini sağlar, omurganızla birlikte baş ve boyun bölgenize destek verir.

Size de sağlıklı bir uyku çekmek kalır.

Genellikle yüz üstü uyuyorsanız rahatça nefes almanızı sağlayan ve boynunuzu destekleyen Tempur Ombracio Yastığa bir göz atabilir, hatta online sipariş verebilirsiniz.

Sırtüstü Uyuyanlar için Sert ve Orta Yumuşaklıkta Yastık

Bu şekilde uyumayı sevenler sert ve orta yumuşaklıkta yastıkları tercih etmeliler fakat bundan da önemlisi, boyun kıvrımını tam destekleyen, alçak ya da orta yükseklikteki yastıklar olacaktır.

Yüksek yastıklar, omurganın istenen pozisyonun dışında olmasına neden olacaktır.

Sırtüstü uyumaktan keyif alıyorsanız, sert ve orta yumuşaklıkta bir yastık keyfinize keyif katacaktır.

Sırt üstü yatış için uygun olabilecek yastıklar önerilerimizi incelemek isterseniz detayları aşağıda bulabilirsiniz:

Anatomik boyun desteği sayesinde gece boyunca boyun kaslarınızın gevşeyip, rahatlamasını sağlayan Air Longwave visco yastık.

Boyun kıvrımına muhteşem uyum sağlayan Tempur Millenium yastıkı online sipariş vererek hızlıca evinize teslim edilmesini sağlayabileceğinizi de unutmayın!

Tempur Millenium Yastık

Ayrıca terleme probleminiz varsa, gece boyunca serinlik hissi veren Technogel yastıkları inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yastığınızın içinde ne var?

Kişisel tercihiniz ve vücudunuza uygunluğu kadar yastığın içindeki malzeme de oldukça önemlidir. Yastığın dolgu malzemesi vereceği hissiyata göre farklılık gösterir.
Visco malzeme boynun kıvrımlarına uygun, destekleyici bir yapıya sahiptir. Alerjik yapıya sahip insanların doğal malzeme yerine visco ve Tempur  gibi malzemeleri seçmeleri daha uygun olacaktır. Genellikle hipoalerjenik olan sentetik -polyester elyaf yastıklar daha uygun maliyetli bir seçenek olup, aynı zamanda makinede de yıkanabilir.

Destekleyici hissi; visco, jel visco, lateks ve Tempur içeriğine sahip dolgu malzemelerinde bulabilirsiniz. Ancak Visco malzemenin kalitesi de oldukça önemlidir. İçeriğinde kullanılan malzeme kalitesiz bir malzeme olduğunda terleme probleminiz varsa visco yastıklardan memnun kalmayabilirsiniz. Ya iyi bir hücre yapısına sahip kaliteli bir visco yastık tercih etmeli ya da visco yastıklardan uzak durmalısınız.

Terleme probleminiz varsa ve daha çok visco malzeme tarzındaki yastıklarda rahat ediyorsanız Anatomik Lateks Yastık tam size göre. Ürünü incelemek için tıklayabilirsiniz.

Hava sirkülasyonu sağlayan doğal dolgu malzemesine sahip yastıklar ise terlemeyi engeller, doğal bir rahatlık sağlar. Çabuk kuruma özelliği sayesinde de koku yapmazlar.

Örneğin; Pamuk yastıklar, Bambu yastıklar, Kaz tüyü yastıklar gibi doğal malzemeli yastıklarımızı inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca önerilerimizin bulunduğu en iyi ortopedik yastıklara da göz atabilirsiniz.

Kabarıklık

Yastığın cansız ve düz olması, hava tutmadığını ve rahat bir destek vermek için ideal olmadığını ifade eder. Bir yastığın kabarıklığını test etmek için yastığı yarıya kadar katlayın ve tek başına açılıp açılmadığına bakın. Kabarıklık olup olmadığını kontrol edin. Eğer kendi kendine kabarmıyorsa, yeni bir yastık aramak zorunda kalabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Gönder