... Hipoalerjenik Yatak ve Uyku Ürünleri | Yatsan Blog

Hipoalerjenik Yatak ve Uyku Ürünleri ile Rahat Bir Uyku Çekin

23 Haziran 2021

Ortam alerjenlerine duyarlı kişilerin hipoalerjenik yataklar ve uyku ürünleri seçmesi, sağlıklı, rahat ve iyi bir uyku için öne çıkıyor. Peki hipoalerjenik nedir, ne demektir ve alerjenler nedir? Alerjen etkilerden yakınan kişiler, ne tip ürünler seçmelidir?

Mevsimsel geçişlerden veya ev alerjilerinden muzdarip olanlar çok iyi bilir ki bu etkiler, uyanır uyanmaz kendisini gösterir. Her sabaha hapşırarak başlamak veya kaşıntı ve kaşıntıya bağlı cilt tahrişleri gibi alerji belirtileri, maalesef ki durmadan tekrar eder. Tabii bununla birlikte kendi sağlığını tanıyan kişiler, hipoalerjenik yatak ve uyku ürünleri kullanarak, alerjenleri odalarından çıkarabiliyorlar ve uykuları üzerindeki olumsuz etkileri de önemli ölçüde azaltmayı başarabiliyorlar.

Hipoalerjenik nedir, ne demektir?

Doğal ve yüksek teknolojik üretim koşullarıyla geliştirilen ve içeriğinden alerjen maddelerin arındırılması ile alerjik reaksiyonların en aza indirilmesi, hatta tamamen etkisizleştirmesi sonucunda elde edilen ürünler, hipoalerjenik olarak adlandırılmaktadır. Kısacası hipoalerjenik, alerji konusunda hassas yapıya sahip olan vücutların sağlığını düşünen ürünlerin genel tanımlamasıdır.

Hipoalerjenik Ürünlerin Cilt Sağlığına Etkisi

Kozmetik ürünlerinden giysilerimize kadar vücudumuzla temas eden tüm ürünler, kimyasal etkiler sonucunda hassas kişilerin alerjen yatkınlığını harekete geçirebilir.

Eğer alerjik bir yapınız varsa iyi bir uyku deneyimi için yatağınızdan yastığınıza kadar hipoalerjenik ürünler tercih etmelisiniz.

Hipoalerjenik Yataklar

Hipoalerjenik yataklar, uyku kalitenizi büyük ölçüde artırarak, hapşırmayı, burun akıntısını ve tıkanıklığını, ciltte ve gözlerdeki kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olabilir çünkü ortam alerjenlerine karşı koruma sağlayan malzemeler ve yüksek teknoloji ile üretilir. Bu alerjenler nelerdir diyorsanız; polenler, toz akarları ve küf, alerjenlerini harekete geçiren bir yapıya sahiptir diyebiliriz. Çevresel etkilere bağlı alerjisi olanlar için hipoalerjenik yatak, iyi bir gece uykusu ile güne iyi bir başlangıç için olmazsa olmazdır. Bu anlamda alerjilerin sebepleri öğrenilmeli ve buna göre önlemler alınmalıdır.

Yatsan, ileri teknolojide ürettiği hipoalerjenik yatakları ile hem sağlığınızı hem rahatınızı düşünüyor. Doğal liflerden oluşan hipoalerjenik kumaşı sayesinde iyi bir uyku sunan Serta Majesty Yatak, kesintisiz Mira Coil yay sistemi ve ekstra yumuşak Hyper Soft sünger dolgusuyla ideal uykuya zemin olmak için tasarlanmıştır. İhtiyacınız olan dinlenme imkanını tam anlamıyla sunar. Bu nedenle dünya çapında 5 yıldızlı otel zincirlerinin tercih ettiği bir yataktır.

Hipoalerjenik kumaşıyla yatak içinde mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek sağlıklı bir uyku ortamı sağlayan Tempur Original Yatak, yıkanabilir kılıfı, NASA tarafından geliştirilen ve basınç azaltıcı, kan dolaşımını artırıcı niteliklere sahip Tempur malzemesi ve hareket serbest gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

Bu özel yatak vücut ağırlığına ve ısısına bağlı olarak hareket ederek, omurgaya mükemmel destek sağlar. Yatağın yıkanabilir kılıfı ise akar, bakteri ve mantar oluşumunu önlemek için Oeko-Tex 100 standartlarına uygun malzemeden üretilmiştir.

Eğer antialerjik yataklar ve ürünler için bir arayışınız varsa Yatsan’ın tüm hiopoalerjenik yatak seçeneklerini incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Hipoalerjenik Yastıklar

Yatsan ayrıcalığıyla Türkiye’de satışa sunulan Technogel dolgulu özel yastıklarla tanışın…

Molekül değişim teknolojisi ile uyku deneyimine farklı bir boyut kazandıran bu yastıklar, özellikle yaz aylarında sıcaktan etkilenen ense ve saçları keyifli bir serinliğe kavuşturmak üzere tasarlanmıştır. Technogel yastıkları, diğer sünger yastıklardan ayıran en önemli özellik OEKO-TEX CLASS 1 sertifikalı cilde dost malzemeden üretilmesidir.

Bu harika yastığın diğer özellikleri:

  • Baş ve boyun bölgesine kusursuz bir ergonomik destek sağlar.
  • Isı dengesini ayarlar. Hoş bir serinlik sunarak vücut sıcaklığını düşürmeye ve terlemeyi engellemeye yardımcı olur.
  • Çıkartılabilir kılıfı 40°c yıkamaya uygundur.
  • Alçak yastık tercih edenler, yan yatanlar, sırt üstü yatanlar ve dönerek uyuyanlar için uygundur.

Yatsan’ın diğer hipoalerjenik uyku ürünlerini incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Ortam kaynaklı alerjiniz varsa alerjik etkileri azaltmanız mümkündür.

Hipoalerjenik yatak ve uyku ürünleri ile rahat bir gece geçirebilir ve güne daha iyi hissederek başlayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Gönder